Muži - kvalifikace ME: MNE - CZE, Kolasin
19.7.2009

Krásné - se smolným koncem

Itálie - Česká republika 3:0 (24, 13, 25)
Matuszková, Plchotová, Bucková, Havelková, Adlerová, Muhlsteinová, libero Tomanová, stířdaly Kallistová, Havlíčková, Jášová, Vlásková, Kubínová

Ve večerním zápasu prvního dne podle očekávání zvítězily Italky nad Běloruskami 3:0, ale dnes (sobota) se Bělorusky předvedly ve velmi dobrém světle, když porazily Bulharky 3:1 a prakticky tak pohřbily bulharské postupové naděje.

Naše večerní utkání začínalo v krásné volejbalové atmosféře, kterou už od rozcvičky vytvářelo skvělé domácí publikum, které místní halu prakticky zaplnilo.

Celý první set jsme s Itálií drželi krok až do stavu 20:20, kdy nám soupeř odskočil na 23:20. Při podání Plchotové jsme ale srovnali a ještě zabojovali. Při druhém setbolu Italky předvedly dva krásné zákroky v poli a proměnily ho. O vítězství v prvním setu nás připravilo neuvěřitelných 17 nevynucených chyb, z toho 9(!) podání.

Ve druhém setu Italky přidaly. Rozdíl byl patrný zejména ve hře v poli, kde Italky dokázaly opět chytit neuvěřitelné míče. Za stavu 9:16 přišla Kallistová místo Plchotové, poté v rámci dvojstřídání Havlíčková a Kubínová, ale nepříznivý vývoj se zvrátit nepodařilo.

Do třetího setu jsme šli s Havlíčkovou na univerzálu a Matuszkovou na smeči. Ze studené sprchy minulého setu jsme se oklepali a s favoritem statečně drželi krok. Za stavu 16:16 začalo publikum povzbuzovat skandovaným potleskem, který tlačil i naše reprezentantky k výkonu na hranici možností. Havelková třetím esem v tomto setu zajistila vedení 22:21 a za chvíli útokem první setbol. Druhý setbol přišel po bloku Plchotové. Italky se ale nevzdaly a nádhernou koncovku nakonec zvrátily ve svůj prospěch.

Itálie je prvním postupujícím a o druhém se rozhodne zítra v 18 hodin v našem zápasu s Běloruskem.

Oldřich VLASÁK

ME U18 2024 - chlapci - Plovdiv (BUL)

Estonsko – Česko 0:3 (17:25, 22:25, 22:25)

V dresu Králova Pole poprvé nasají extraligovou atmosféru dvě odchovankyně plzeňského volejbalu, blokařky mládežnických reprezentací - Aneta...

Sestavu Odoleny Vody posílí francouzské libero Louis Pineau, který příchází do Aera ze stříbrného celku finské nejvyšší soutěže Akaa – Volley.

Belgie – Česko 3:1 (25:18, 23:25, 25:21, 25:18)

ME U18 2024 – beachvolejbal - Kacherti (GEO)

Breuer / Németh (HUN) – Ebertová / Knoblochová 0:2 (9:21, 13:21)

Česko – Slovinsko 2:3 (25:23, 21:25, 25:21, 23:25, 9:15)