Muži - kvalifikace ME: MNE - CZE, Kolasin
29. 8. 2024
Muži - kvalifikace ME: CZE - NOR, Tábor
12.6.2024

Mužskou reprezentaci čeká Final Four Zlaté evropské ligy v Chorvatsku

První vrchol sezóny má před sebou naše reprezentace mužů. O víkendu 15. a 16. června 2024 odehraje v chorvatském Osijeku finálový turnaj Zlaté evropské ligy. Čechy v semifinále Final Four čeká souboj s Ukrajinou, kterou dokázali v základní skupině přehrát 3:1.

Svěřenci Jiřího Nováka si účast na turnaji v Chorvatsku pojistili druhým místem v základní ligové skupině, v níž čeští volejbalisté v pěti utkáních zvítězili a podlehli pouze Estoncům po pětisetové bitvě v Karlových Varech. Semifinálovými soupeři sestavy vedené kapitánem Adamem Zajíčkem budou silní Ukrajinci, které Češi ve skupinové fázi porazili 3:1, po setech 25:22, 23:25, 25:15 a 25:22.

• 19:00 finále

I pro české volejbalisty půjde v turnaji Final Four o hodně. Účast ve finále prestižní evropské soutěže totiž zajišťuje postup do FIVB Challenger Cupu. Ten muži odehrají v Číně, kde se bude bojovat o účast v příštím ročníku Ligy národů (VNL).

Autor: Štěpán Sedláček

Po třech sezónách v Bundeslize, které vždy zakončil s týmem Berlin Recycling Volleys mistrovským titulem, přijal Marek Šotola další výzvu....

ME U18 2024 - chlapci - Plovdiv (BUL)

Estonsko – Česko 0:3 (17:25, 22:25, 22:25)

V dresu Králova Pole poprvé nasají extraligovou atmosféru dvě odchovankyně plzeňského volejbalu, blokařky mládežnických reprezentací - Aneta...

Sestavu Odoleny Vody posílí francouzské libero Louis Pineau, který příchází do Aera ze stříbrného celku finské nejvyšší soutěže Akaa – Volley.

Belgie – Česko 3:1 (25:18, 23:25, 25:21, 25:18)

ME U18 2024 – beachvolejbal - Kacherti (GEO)

Breuer / Németh (HUN) – Ebertová / Knoblochová 0:2 (9:21, 13:21)