Muži - kvalifikace ME: MNE - CZE, Kolasin
29. 8. 2024
Muži - kvalifikace ME: CZE - NOR, Tábor
19.5.2024

K jasné výhře nad Severní Makedonií pomohl českému týmu skvělý servis

V druhé zápase Zlaté evropské ligy se naši volejbalisté postavili proti domácím Severním Makedoncům. Trpělivou a přesnou hrou v poli, a především agresivním a tvrdým servisem si došli pro plný počet bodů do ligové tabulky. Přímo z podání skórovali Češi celkem patnáctkrát, o dvě třetiny es se postarali Luboš Bartůněk s Patrikem Indrou.

Severní Makedonie – Česko 0:3 (16:25, 15:25, 16:25)

Rozhodčí: Aleksandar Petrovic (SRB), Vlatko Ristovski (MKD)

Severní Makedonie: Madjunkov, Gjorgiev G., Milev, Savovski, Gjorgiev N., Iliev, libera Angelovski, Richliev. Střídali: Kostikj, Lepidovski, Stojanov, Arsov, Miraschiev, Boshkov

Česko: Čech, Polák, Indra, Vašina, Zajíček, Bartůněk, libero Kovařík. Střídali: Drahoňovský, Svoboda, Bryknar, Klajmon

kapitán Adam Zajíček:Máme velkou radost z vítězství. Dnes rozhodl náš servis Patrika Indry a Lukáše Vašiny, kteří nám vždycky dopřáli slušný náskok a pak už bylo důležité jen doztrátovat. Samozřejmě je důležité do dalších utkání neusnout na vavřínech a pokračovat dál. Zatím je to pěkné.

smečař Lukáš Vašina:Jsem moc rád, že jsme vyhráli proti domácím Makedoncům, protože někteří kluci, kteří tady hráli minulý rok na mistrovství Evropy, vědí, že atmosféra tu může být velice nepříjemná. Ti, kteří to nezažili, se s tím popasovali velice dobře. Jsem velice rád, že jsme si od začátku šli za vítězstvím. A jsem rád, že jsme vyhráli první turnaj Zlaté evropské ligy a teď je čas, připravit se na další.

trenér Jiří Novák: S dnešním vítězstvím jsem spokojený. V ofenzivní části jsme byli velice silní, tedy na útoku i servisu nám to dnes chodilo. Ale v obrané části jsem od kluků čekal trochu víc a level, který jsme předvedli, by měl být lepší. Jeden turnaj máme za sebou a teď se přesuneme do Karlových Varů, kde se chceme co nejlépe připravit na druhý turnaj v Lucembursku.

První set měla česká reprezentace, od začátku do konce, naprosto ve své režii. Hlavně díky tvrdému podání tak Češi jasně zvítězili 25:16.

Po vyrovnaném začátku druhého setu (7:7) uskočili čeští volejbalisté opět díky výbornému servisu do vedení 13:7. Tento náskok dále navyšovali a brali i druhý set v poměru 25:15.

Naše reprezentace nepolevila v koncentraci a naprosto kontrolovaně si došla pro vítězství i v setu třetím (25:16), vyhrála zápas 3:0 a tím tak úspěšně zakončila makedonskou misi s maximálně možným počtem bodů.

Autor: Daniel Pfeffer, foto CEV

Po třech sezónách v Bundeslize, které vždy zakončil s týmem Berlin Recycling Volleys mistrovským titulem, přijal Marek Šotola další výzvu....

ME U18 2024 - chlapci - Plovdiv (BUL)

Estonsko – Česko 0:3 (17:25, 22:25, 22:25)

V dresu Králova Pole poprvé nasají extraligovou atmosféru dvě odchovankyně plzeňského volejbalu, blokařky mládežnických reprezentací - Aneta...

Sestavu Odoleny Vody posílí francouzské libero Louis Pineau, který příchází do Aera ze stříbrného celku finské nejvyšší soutěže Akaa – Volley.

Belgie – Česko 3:1 (25:18, 23:25, 25:21, 25:18)

ME U18 2024 – beachvolejbal - Kacherti (GEO)

Breuer / Németh (HUN) – Ebertová / Knoblochová 0:2 (9:21, 13:21)