Muži - kvalifikace ME: MNE - CZE, Kolasin
29. 8. 2024
Muži - kvalifikace ME: CZE - NOR, Tábor
17.7.2024

Čeští volejbalisté U18 si po utkání s Estonskem připisují další výhru na ME

Předposledním soupeřem naší osmnáctky v základní skupině v Plovdivu na mistrovství Evropy byl celek Estonska. Stejně jako v kvalifikaci čeští reprezentanti přehráli soupeře bez ztráty setu a připsali si třetí výhru na turnaji.

Estonsko – Česko 0:3 (17:25, 22:25, 22:25)

Rozhodčí: Caramaz Pereira (POR), Ivanov (BUL)

Estonsko: Üprus, Koitla, Kurik, Antsi, Jefanov, Kreek, libera Hollas, Voit. Střídali: Saimpre, Türkson

Česko: Donát, Čajan, Tóth, Vráblík, Židlík, Baláž, libero Daníček. Střídali: Skolka, Vybral

nahrávač Mikoláš Dryje: „Dnes jsme odehráli zápas s Estonci, se kterými jsme hráli už v kvalifikaci. Zápas jsme nakonec vyhráli 3:0 díky menšímu počtu chyb na servisu i na útoku. Tím pádem jsme si připsali další tři body do tabulky a zítra nás čeká důležitý zápas proti dosud neporažené Itálii.“

blokař Dan Filip: „Dnešní zápas proti Estonsku dopadl výborně. Vyhráli jsme 3:0 a myslím si, že jsme byli určitě lepší na útoku, udělali jsme méně chyb a to nám pomohlo zvítězit.“

trenér Jan Svoboda: „Dokázali jsme vyhrát již třetí utkání na ME a připsali si další velmi důležité body do tabulky. Musím pochválit celé družstvo za zodpovědný výkon proti nepříjemnému soupeři. Potrestali jsme jeho nepřesnosti, a protože jsme udělali celkově méně chyb a především útočili po dobrém příjmu s vysokou efektivitou, byl nakonec výsledek jednoznačný.“

Zápas dvou sousedů v tabulce skupiny II začal velmi vyrovnaně, ani jeden z týmů si nedokázal vytvořit větší než dvoubodový náskok. První šňůra přišla při podání univerzála Lukáše Vráblíka. Za našeho vedení 15:13 si připsal skvělý blok Michal Baláž, Estonci následně několikrát chybovali a český výběr do 18 let měl slušně nakročeno k zisku prvního setu – 13:19. Soupeř se již do konce sady nezmohl na větší odpor a Češi tak po vítězství 25:17 vedli na sety 1:0.

Estonský celek pokračoval v podobné hře i v druhém setu – k vidění bylo spoustu chyb na útoku i nepřesnosti v nahrávce, výběr Jana Svobody táhl univerzál Lukáš Vráblík. Našim mladíkům se dařilo i na bloku, jen za druhý set si jich připsali šest. O jedno víc ale bylo zkažených podání a Estonci i díky tomu udrželi krok. V koncovce český výběr sice malinko polevil, po obětavých zákrocích při setbolu ale vedl 2:0 na sety – 25:22.

Estonci se nevzdali a do třetí sady vstoupili lépe. V půlce setu za stavu 15:15 Michala Baláže vystřídal Štěpán Vybral. Opět při servisu Lukáše Vráblíka se Češi dostali do vedení, to jim ale dlouho nevydrželo. Estonci svou bojovnou hrou v poli vzdorovali a nechtěli zápas ukončit ve třech setech. Zápas nakonec ukončil tvrdým úderem Martin Židlík, který zaznamenal celkem 13 bodů s úspěšností útoku 58 %.

Průběžné výsledky ME U18 ZDE

Autoři: Matouš Müller, Miroslav Šotola, foto CEV

Po třech sezónách v Bundeslize, které vždy zakončil s týmem Berlin Recycling Volleys mistrovským titulem, přijal Marek Šotola další výzvu....

ME U18 2024 - chlapci - Plovdiv (BUL)

V dresu Králova Pole poprvé nasají extraligovou atmosféru dvě odchovankyně plzeňského volejbalu, blokařky mládežnických reprezentací - Aneta...

Sestavu Odoleny Vody posílí francouzské libero Louis Pineau, který příchází do Aera ze stříbrného celku finské nejvyšší soutěže Akaa – Volley.

Belgie – Česko 3:1 (25:18, 23:25, 25:21, 25:18)

ME U18 2024 – beachvolejbal - Kacherti (GEO)

Breuer / Németh (HUN) – Ebertová / Knoblochová 0:2 (9:21, 13:21)