Muži - kvalifikace ME: MNE - CZE, Kolasin
29. 8. 2024
Muži - kvalifikace ME: CZE - NOR, Tábor
10.7.2024

Velká bitva se smolným koncem pro český tým na ME U22

V druhém utkání na mistrovství Evropy mužů U22 nastoupila česká reprezentace proti Portugalsku, které první hrací den překvapivě přehrálo favorizovanou Francii 3:1. I když začátek utkání nezastihl naše volejbalisty v dobrém rozpoložení, v dalším průběhu se oklepali a nebyli daleko od celkového vítězství. Bohužel šanci nevyužili a v loterii zvané tie-break podlehli Portugalcům nejtěsnějším rozdílem 13:15.

Česko – Portugalsko 2:3 (11:25, 25:21, 25:23, 19:25, 13:15)

Rozhodčí: Wuhnow (GER), Horvath (HUN)

Česko: Roman, Benda, Klimeš, Sztolarik, Pastrňák, Bukáček, libera Tláskal, Struška. Střídali: Hilšer, Leština, Pelikán, Krča

Portugalsko: Brito, Dias, Pereira, Fernandes, Marques, Figueiredo, libero Gomes. Střídali: Monteiro, Leitao, Infante, Catarino

nahrávač Martin Hilšer: „Utkání jsme začali vlažně. Nevím, jestli to bylo podcenění, ale prostě nedá se takhle začínat zápas, navíc tomu nepomohlo zranění nahrávače Ondry Romana, které nás ještě víc rozhodilo. Pak jsme to prostřídali. To nás pozvedlo a vyhráli jsme druhý a třetí set. I když jsme je měli druhý a třetí set na „lopatě“, tak jsme ve čtvrtém setu povolili a pak se to vezlo. Tiebreak jsme měli chvilku v rukách, avšak Portugalci jsou „žhavá" krev, a tak si s námi v koncovce poradili.“

trenér Michal Provazník: „Včera podali Portugalci fantastický výkon proti Francii. My jsme věděli, že je dneska potřebujeme porazit, abychom hráli o postup do semifinále. První set jsme nezvládli. Podařilo se nám střídání, druhý a třetí set jsme zvládli. Ve čtvrtém setu přišlo polevení koncetrace, nedokázali jsme udržet servis ve chvíli, kdy Portugalci byli dole a my jsme bodovali. Takže došlo k tiebreaku.V tiebreaku víceméně to samé, naše vlastní chyby nás připravily o vítězství a o možnost se poprat o semifinále.“

Češi bohužel do zápasu nevstoupili dobře, navíc se zranil nahrávač Roman, a první set prohráli jasným rozdílem.

Druhý set nastoupilo úplně jiné družstvo. Naši volejbalisté byli agresivní na servisu, soupeře ubránili perfektní obranou na síti a srovnali stav utkání na 1:1.

Třetí set byl hodně vyrovnaný, více pod kontrolou ho měli však svěřenci Michala Provazníka a na jeho konci šli do vedení 2:1 na sety.

I čtvrtý set byl vyrovnaný, pak ale náš soupeř odskočil o tři body, nicméně Češi mocně dotahovali. Pak však přišla naše chybná mezihra, soupeřovo „prasátko" a přímý bod z podání přímo do rohu hřiště a Portugalci nasměrovali utkání do rozhodujícího tie-breaku.

Tie-break byl bitvou o každý balon, strany se měnily za stavu 7:8. Velký boj pokračoval i nadále, bohužel ke konci tie-breaku přišly naše dvě nevynucené chyby. Portugalci proměnili hned první mečbol a nedopřáli našemu týmu první vítězství v turnaji.

Veliká škoda pro české reprezentanty, měli zápas rozehraný na vítězství, ale dostali lekci od soupeře na podání – Portugalsko si pomohlo dvanácti přímými body, Češi pouze jedním.

V českém týmu tak panuje veliké zklamání, kluci bojovali, ale chyběl malý kousek, aby se radovali z vítězství. Ve čtvrtek čeká náš tým další kvalitní soupeř z Francie, který druhý hrací den přehrál Itálii 3:1.

Průběžné výsledky ME U22 ZDE

Autor: Jakub Koloušek, foto CEV

ME U18 2024 - chlapci - Plovdiv (BUL)

Estonsko – Česko 0:3 (17:25, 22:25, 22:25)

V dresu Králova Pole poprvé nasají extraligovou atmosféru dvě odchovankyně plzeňského volejbalu, blokařky mládežnických reprezentací - Aneta...

Sestavu Odoleny Vody posílí francouzské libero Louis Pineau, který příchází do Aera ze stříbrného celku finské nejvyšší soutěže Akaa – Volley.

Belgie – Česko 3:1 (25:18, 23:25, 25:21, 25:18)

ME U18 2024 – beachvolejbal - Kacherti (GEO)

Breuer / Németh (HUN) – Ebertová / Knoblochová 0:2 (9:21, 13:21)

Česko – Slovinsko 2:3 (25:23, 21:25, 25:21, 23:25, 9:15)