Muži - kvalifikace ME: MNE - CZE, Kolasin
29. 8. 2024
Muži - kvalifikace ME: CZE - NOR, Tábor
28.11.2023

NVC sahalo na půdě lídra tabulky z Hradce Králové po bodu

Další utkání 1. ligy žen 2023/24 odehrál tým Národního volejbalového centra v Hradci Králové. I přes velkou zimu v hradecké hale NVC bojovalo, sahalo po zisku bodu, přesto odjelo s prázdnou.

TJ Slavia Hradec Králové – NVC 3:1 (25:19, 25:22, 15:25, 27:25)

Sestava NVC: Rejmanová, Mužíková, Bezdičková, Mandová, Sirůčková, Novotná, libera Vávrová, Dvorná. Střídaly: Dolejšová, Pošívalová

Vstup do prvního zápasu byl velice studený a to doslova, protože v hradecké hale Slavia bylo pouhých 16 stupňů. NVC se postupně v prvním setu rozehrálo a začalo solidně blokovat, ale zkušený soupeř je nepustil přes dvacet bodů. Do druhého setu vstoupil celek NVC s větším nasazením, nahrávačka Eva Mužíková začala lépe kombinovat i se středovými hráčkami, a díky tomu hrál na stejné úrovni jako soupeř. Koncovku bohužel mladé hráčky nedotáhly do vítězného konce kvůli pár nevynuceným chybám. Ale třetí set vše klapalo. NVC tlačilo na servisu a nepustilo hráčky Hradce pořádně k míči. Smolný čtvrtý set NVC prohrálo i přes setbol v koncovce, díky nedodržení taktických pokynů, hlavně v obraně v poli. Přesto ukázaly svěřenkyně Radka Krpače v tomto utkání výborný koncentrovaný výkon, jen bez zisku bodu.

TJ Slavia Hradec Králové – NVC 3:0 (25:22, 25:17, 25:11)

Do druhého zápasu vstoupily dívky NVC odhodlaně. Celý první set se soupeře držely, avšak v koncovce nehrály tolik důsledně a prohrály první set o tři body. Druhý set už na „kladenské holky“ pomalu doléhala únava a čím dál víc začaly chybovat v obraně, na útoku a bohužel i na podání. Třetí a poslední set už NVC nenašlo síly na koncentrovanou a bezchybnou hru. Druhý zápas skončil 3:0 výhrou domácích zkušených žen.

Oba dva zápasy byly úplně jiné, ale v každém se našly pozitivní věci. Hlavně to, že NVC dokázalo držet krok s týmem, který vede tabulku 1. ligy žen. Holkám jenom pomalu docházely síly a tak druhý zápas už nebyl tak vyrovnaný.

Autor: Pavel Stružka - asistent trenéra NVC

Po třech sezónách v Bundeslize, které vždy zakončil s týmem Berlin Recycling Volleys mistrovským titulem, přijal Marek Šotola další výzvu....

ME U18 2024 - chlapci - Plovdiv (BUL)

Estonsko – Česko 0:3 (17:25, 22:25, 22:25)

V dresu Králova Pole poprvé nasají extraligovou atmosféru dvě odchovankyně plzeňského volejbalu, blokařky mládežnických reprezentací - Aneta...

Sestavu Odoleny Vody posílí francouzské libero Louis Pineau, který příchází do Aera ze stříbrného celku finské nejvyšší soutěže Akaa – Volley.

Belgie – Česko 3:1 (25:18, 23:25, 25:21, 25:18)

ME U18 2024 – beachvolejbal - Kacherti (GEO)

Breuer / Németh (HUN) – Ebertová / Knoblochová 0:2 (9:21, 13:21)