Muži - kvalifikace ME: MNE - CZE, Kolasin
29. 8. 2024
Muži - kvalifikace ME: CZE - NOR, Tábor
23.4.2019

Marcel Mysliveček s Martinem Piherou získali divokou kartu pro Ostrava Beach Open!

Divokou kartu do hlavní soutěže Ostrava Beach Open 2019 si na Velikonoční pondělí v Beachklubu Ládví vybojovali Marcel Mysliveček s Martinem Piherou. Nominační turnaj, který byl uspořádán pro 6 dvojic. Máca s Pikem si tak zahrají mezi 29. 5. a 2. 6. 2019 hlavní soutěž 4*hvězdičkového turnaje na domácí půdě. Spolu s nimi si v Ostravě zahrají i poražení finalisté nominačního turnaje Jindřich Weiss s Martinem Tichým, kteří dostali DK do kvalifikační části.

Slunečné a větrné počasí bylo pro hráče právě končící halovou sezónu opravdovou výzvou a právě Máca s Pikem a Jindra s Mártym byli těmi, kdo si se změnou poradil nejlépe. Oba páry páry se prezentovaly zkušeným a spolehlivým dojmem, ale byli to právě Mysliveček s Piherou, kdo ve finále rozjel největší show. Po vítězství 21:18 a 21:12 tak Martin s Marcelem získali zaslouženou divokou kartu do hlavní soutěže ostravského turnaje, jejich fináloví protivníci si na největším tuzemském turnaji zahrají v kvalifikaci.

Máca s Pikem v mužské části main draw doplní dva nejlepší české páry dle žebříčku FIVB Ondřeje Perušiče s Davidem Schweinerem a Václava Berčíka s Janem Dumkem. Stejnou výchozí pozici mají i Markéta Nausch Sluková s Barborou Hermannovou, loňské vítězky prvního ročníku Ostrava Beach Open, a Michala Kvapilová s Michaelou Kubíčkovou. Mezi ženami si divokou kartu do hlavní soutěže zasloužily posledními výsledky Martiny Maixnerová s Bonnerovou a ženskými protějšky Jindry a Mártyho s divokou kartou do kvalifikace budou stříbrné medailistky Mistrovství České republiky 2018 Tereza Kotlasová s Danielou Resovou.

Sledujte Český beachvolejbal také na Facebooku a Instagramu

Autor: Petr Sixta

ME U18 2024 - chlapci - Plovdiv (BUL)

Estonsko – Česko 0:3 (17:25, 22:25, 22:25)

Sestavu Odoleny Vody posílí francouzské libero Louis Pineau, který příchází do Aera ze stříbrného celku finské nejvyšší soutěže Akaa – Volley.

Belgie – Česko 3:1 (25:18, 23:25, 25:21, 25:18)

ME U18 2024 – beachvolejbal - Kacherti (GEO)

Breuer / Németh (HUN) – Ebertová / Knoblochová 0:2 (9:21, 13:21)

Česko – Slovinsko 2:3 (25:23, 21:25, 25:21, 23:25, 9:15)

dívky: Ebertová / Knoblochová – Stolz / Abbühl (SUI) 1:2 (16:21, 21:19, 11:15), Ebertová / Knoblochová – Przybyszewska / Wolny (POL) 2:0 (21:12,...