Muži - kvalifikace ME: MNE - CZE, Kolasin
29. 8. 2024
Muži - kvalifikace ME: CZE - NOR, Tábor
2.7.2024

Víkend ČEZ národní tour přinesl kromě MČR U16 i další turnaje

Pískomil Letní pohár mužů a žen v Olomouci, ale také Český pohár žen U20 v Uherském Hradišti a Český pohár mužů U20 na pražské Mikulovce. Tak vypadal víkend na ČEZ národní tour.

Pískomil Letní pohár mužů a žen - Olomouc

Poslední červnový víkend 28. - 30. 6. se za slunného počasí s vysokými letními teplotami uskutečnil Letní pohár mužů a žen v krásném areálu TJ MILO Olomouc. Do turnaje se přihlásilo 29 ženských a 27 mužských párů. V páteční kvalifikaci se o šest postupových míst do hlavní soutěže utkalo 10 ženských a 8 mužských dvojic.

Hlavní soutěž byla pro 24 párů v obou kategoriích. Hrálo se na šesti kurtech. I přes vysoké teploty se dvojice statečně probojovávaly pavoukem. Nasazené jedničky v ženské kategorii v průběhu turnaje kvůli zdravotním potížím odstoupily. Nakonec ženské soutěži dominovaly páry z Prahy a obsadily první čtyři místa. Finále lépe zvládly mladinké hráčky Amálie Ebertová a Lucie Knoblochová, které porazily Marianou Tomasovou s Julií Honzovičovou. Na třetím místě skončily Jana Mrkvičková a Adéla Petříková.

1. Amálie Ebertová / Lucie Knoblochová (BVŠP)
  2. Mariana Tomasová / Julie Honzovičová (PVK Olymp Praha)
  3. Jana Mrkvičková / Adéla Petříková (BVŠP)
  4. Alžběta Skopová / Lucie Šeredová (BVŠP)

Kompletní výsledky ZDE

V mužské kategorii nakonec nasazené jedničky z Brna, Matyáš Džavoronok a Robert Kufa, podlehly ve finále domácí dvojici Ondřej Pohl a Jan Beran. Na třetím místě skončil pár z Polska, Robert Kozlowski/Tobiasz Kaniewski, který v boji o bednu porazil pražskou dvojici Richard Vacenovský/Jiří Toman.

1. Ondřej Pohl / Jan Beran (Beach Service club)
  2. Matyáš Džavoronok / Robert Kufa (TJ Sokol Brno I)
  3. Robert Kozlowski / Tobiasz Kaniewski (POL)
  4. Richard Vacenovský / Jiří Toman (SK Prosek/VK Lvi Praha)

Nad hladkým průběhem a dodržováním pravidel dohlížel svým ostřížím zrakem rozhodčí, pan Libor Přibyl, kterému patří velký dík.

Všechny páry v hlavní soutěži dostaly herní trika, nejlepší dvojice si rozdělily prize money ve výši 10000,- Kč a hodnotné dárky, za což patří obrovský dík sponzorům.

Už se těšíme na další, již osmý ročník turnaje pořádaný Jaroslavem Pavlasem a jeho zkušeným týmem, kteří se kromě hladkého průběhu velkou měrou podílí i na příjemné a pohodové atmosféře, která provázela celý turnaj.

Autor: Jaroslav Pavlas

Slovácké léto Český pohár žen U20 - Uherské Hradiště

V neděli 30. června se v rámci sportovně-hudebního festivalu Slovácké léto v Uherském Hradišti uskutečnil turnaj kategorie U20 dívek. V horkém počasí byly na kurtech Slovácké Slavie k vidění skvělé beachvolejbalové souboje. „Celý turnaj proběhl bez problémů a spokojenost vyjádřily jak hráčky, tak jejich rodiče i organizátoři,“ pochvaloval si ředitel turnaje Jakub Košík.

V zápase o třetí místo prohrály 0:2 na sety Amélie Maivald a Amélie Cyroňová s týmem Stella Jonke/Stela Hummelová. V boji o celkové vítězství proti sobě stanuly dvojice Elena Svobodová/Viktorie Šestáková a Tereza Kafková/Tina Kališová. Po úžasné bitvě, která se rozhodla až v tiebreaku, se celkovými vítězkami staly Tereza Kafková a Tina Kališová.

1. Tereza Kafková / Tina Kališová (TJ Sokol Brno I)
  2. Elena Svobodová / Viktorie Šestáková (BVŠP/Beachclub Strahov)
  3. Stella Jonke / Stela Hummelová (Beach Service club)
  4. Amélie Maivald / Amélie Cyroňová (Beachklub Ládví/SK BEACHKLUB PRAHA)

Autor: Jakub Košík

Český pohár mužů U20 - Mikulovka

1. Karel Tušek / Martin Schuma (Beachclub Strahov/BVŠP)
  2. Marek Kučera / David Vyoral (BVŠP/PBT)
  3. Tomáš Křížek / Šimon Tůma (BVŠP/PBT)
  4. Jakub Kraffer / Martin Koupšet (VK České Budějovice/Beach Service club)

V dresu Dukly Liberec poprvé nakoukne do ČEZ extraligy blokař Martin Mařík, přicházející z VK Malá Skála.

ME U22 2024 - ženy - Copertino (ITA)

Polsko – Česko 3:0 (25:17, 25:16, 25:21)

Portugalsko – Česko 1:3 (23:25, 25:20, 19:25, 14:25)

S týmem pražských Lvů se loučí blokař Jan Černý, mládežnický reprezentant bude nově oblékat dres Benátek nad Jizerou.

FIVB Beach Pro Tour Futures – Baden (AUT)

Hladun / Lazarenko (UKR) – Dvorníková / Pospíšiilová 2:0 (21:15, 21:18), Dvorníková / Pospíšilová – Hollas / Remmelg (EST) 0:2 (18:21, 14:21)

ME 2024 v beachvolejbale – rozlosování

Mistrovství Evropy 2024 v beachvolejbale, které hostí 13. – 18. srpna 2024 Nizozemsko, je rozlosováno. V osudí byly i tři české...