5.10.2024

V ČEZ extralize mužů zůstávají bez porážky už jen dva týmy

Je za námi 3. kolo ČEZ extraligy mužů. Ze šlágru kola vyšli nakonec vítězně pražští Lvi, kteří přehráli v pohledném utkání v tie-breaku Duklu Liberec. Kladno veze třísetovou výhru z Ostravy a společně s Pražany zůstává stále neporaženo. První vítězství v sezóně si po napínavém utkání s Black Volley připsali příbramští Kocouři, to samé se podařilo i volejbalistům Zlína na palubovce Ústí nad Labem. Vcelku hladké vítězství si připsaly Benátky nad Jizerou proti Brnu. V předehrávce tohoto kola zvítězilo Karlovarsko nad Odolenou Vodou 3:0.

VK LVI PRAHA – VK DUKLA LIBEREC

Dramatický průběh, skvělé výkony všech aktérů, výborně zaplněné ochozy… Takový byl šlágr třetího kola ČEZ volejbalové extraligy mužů mezi pražskými Lvy a libereckou Duklou. Oba týmy si nedarovaly ani míč, chvíli vedli domácí (1:0), poté hosté (1:2) a až po 131 minutách bylo jasné, že favorité svou tvrz udrželi – 3:2. „Bylo to těžké utkání,“ přiznal MVP zápasu Pablo Crer, jenž převzal cenu z rukou patrona Jakuba Sládka. „Smekám před všemi,“ uvedl první Evropan v organizaci Philadelphia Phillies a první Čech v profesionální japonské baseballové lize. „Překvapilo mě, jak se ve volejbale stále něco mění. Myslel jsem si, že je to výsada baseballu, ale u vás je vše ještě rychlejší,“ ocenil.

VK Lvi Praha – VK Dukla Liberec 3:2 (25:22, 22:25, 23:25, 25:15, 15:9)

Rozhodčí: Kovář, Grabovský

Počet diváků: 720

Domácí: Janouch, Madsen, Shafiei, Balague, Čech, Crer, libera Moník, Tláskal. Střídali: Thiel, Ihnát, Kollátor, Tibitanzl, Vodička

Hosté: Šábrt, House, Suda, Trojanowicz, Bryknar, Petty, libero Lui. Střídali: Ticháček, Toman, Svoboda

Milan Moník (libero VK Lvi Praha): „Utkání hodnotím pozitivně. Ukázalo se, jak má Liberec dobrý tým a jak bude v sezoně silný. Hrál se velmi dobrý volejbal, který se musel divákům líbit. Jsem rád, že jsme vše zvládli v tiebreaku. Nebudu říkat, že to bylo lehké. Ve dvou setech, které jsme prohráli, jsme vůbec netlačili na servisu, ale právě díky podání jsme se poté zvedli a rozhodli.“

Pablo Crer (blokař VK Lvi Praha): Jsem šťastný za dva body. Zápas jsme začali slušně, ale poté soupeři zlepšili servis a lépe útočili. Tomu jsme v koncovce prvního setu ještě dokázali čelit, ovšem od druhého setu se to změnilo. Naštěstí jsme se následně i my potkali s podáním a zvítězili.“

Radek Suda (smečař VK Dukla Liberec): „Byl to dobrý zápas z obou stran – bojovný, často se čapalo v poli, což bylo atraktivní. Ve čtvrtém a pátém setu nás Lvi rozhodili servisem, dostali jsme hodně es a k tomu udělali dost chyb.“

Jiří Toman (univerzál VK Dukla Liberec): „Utkání jsme začali určitým způsobem – mohlo to být horší i lepší. První set jsme bohužel prohráli, ve druhém se nám povedla střední pasáž a získali ho, třetí jsme ubojovali. Čtvrtý jsme nezvládli na příjmu a tiebreak už je 50/50... Každopádně bod bereme a víme, že máme před sebou ještě hodně práce.“

Duel dvou špičkových týmů byl od prvního míče vyrovnaný. Domácí trenér Arredondo překvapil fanoušky svou volbou na postu univerzála. Místo Davida Kollátora, jenž byl vyhlášen MVP úvodních dvou zápasů, hrál Manuel Balague. Právě on se postavil za stavu 13:12 na čáru podání a po čtyřech úspěšných servisech byl na světě rozhodující náskok (17:12). Přes veškerou snahu už ho Dukla pouze kosmeticky upravila – 25:22.

V druhém setu to dlouho vypadalo, že bude spanilá jízda domácích pokračovat. Čtyřbodový náskok vzal ovšem za své a od stavu 12:12 za to vzali na podání Suda s Trojanowiczem. Tentokrát doháněli Lvi a ke smutku domácích fanoušků, marně – 22:25.

Úspěch Severočechy nakopl a na začátku třetí sady hře dominovali – 4:9. V té době už za Lvy váleli Ihnát, jenž přišel uklidnit příjem, s Kollátorem. Do koncovky se šlo za stavu 22:23 a všechno bylo otevřené. Dukla však tlak ustála a poslední smeč patřila Sudovi – 23:25.

Lvi už neměli co ztratit. Do čtvrtého setu šli s ještě větším úsilím. Kollátor dal eso, Madsen dvě a bylo to 10:6. Diváky zvedaly ze židlí dlouhé výměny plné skvělých zákroků na síti i v poli. Ve většině byli o kousek lepší Pražané, na tabuli svítilo skóre 16:8 a nebylo co řešit – 25:15.

V tiebreaku byl největší rozdíl mezi oběma týmy na podání. Lvi chytili začátek, vedli 4:1 a ve všeobecné euforii si výhru pohlídali – 15:9.

Autor: David Nejedlý

VK OSTRAVA – KLADNO VOLEJBAL CZ

Ve 3. kole ČEZ extraligy vyzvala domácí Ostrava celek Kladna. Zápas byl vyrovnaný, první dva sety rozhodly koncovky ve prospěch Kladna. Ostrava se držela i ve třetím setu, ale koncovku opět nezvládla a tak zápas skončil vítězstvím Kladna 3:0. Orli hráli klidný, obranný volejbal a čekali na chyby domácích hráčů.

VK OstravaKladno volejbal cz 0:3 (26:28, 22:25, 21:25)

Rozhodčí: Dušek Petr, Koutník Patrik

Počet diváků: 350

Domácí: Olsen, Biernat, Mazoch, Dudzik, Chwastyk, Grzyb, libero Motyčka. Střídali: Horobets, Pelikán, Resl

Hosté: Neves, van Geel, Kyjanica, Rempel, Hänninen, Zajíček, libero Fernandez. Střídal: Čeketa

Jakub Motyčka (libero VK Ostrava): „No, dnes to bylo 3:0, ale myslím, že výsledek neodpovídá tomu, co bylo na hřišti. Myslím, že jsme podali velmi bojovný výkon. Kladno udělalo méně chyb a možná trochu rozhodlo podání, které se nám z těch čtyř zápasů tolik nedařilo.“

Tomáš Zedník (trenér VK Ostrava): „Mysleli jsme si, že po těch třech vyhraných utkáních můžeme to dovézt do vítězství. Nicméně musím říct, že Kladno je opravdu dobrý tým. A i když ty sety byly vyrovnané a hráli jsme s Kladnem dvě vyrovnané koncovky, nakonec jsme to nezvládli. Nicméně zápas to byl dobrý.

Adam Zajíček (kapitán Kladno volejbal cz): Máme radost, vyhráli jsme za 3:0, myslím si že rozhodl první set, zvládli jsme koncovku. Jsem překvapený, že nám to takhle šlape a doufám, že nám to bude šlapat takhle dál.“

Tomáš Samsely (trenér Kladno volejbal cz): „Pro nás zase těžký zápas, jak v Ostravě bývá zvykem. Čekali jsme velký odpor, to se potvrdilo. Mysleli jsme si, že to bude trochu jednodušší, ale naštěstí jsme vždy zapli jak bylo potřeba a bereme tři body.“

V prvním setu oba týmy hrály vyrovnaně, až do koncovky, kterou zvládlo Kladno.

Na začátku druhého setu Kladno získalo náskok, ale Ostrava postupně dotahovala. Bohužel v koncovce udělala dvě chyby, což vedlo k vedení Kladna 2:0 na sety.

V průběhu třetího setu Ostrava nemohla dotáhnout vedení Kladna, Tento set si domácí prohráli útokem.

Autor: Jan Matušek, foto Jaroslav Obsadný

VK TROX PŘÍBRAM – BLACK VOLLEY BESKYDY

Ve třetím kole nového ročníku ČEZ extraligy mužů přivítal domácí VK Trox Příbram soupeře z opačného konce republiky, Black Volley Beskydy. Hosté se zdrželi na trase, proto byl začátek utkání posunutý o 45 minut, nicméně divákům čekajícím v hale se vyplatilo počkat. Byl k vidění vyrovnaný a nepředvídatelný zápas, který až v dramatickém pátém setu získala domácí Příbram a potěšila tak domácí publikum.

VK TROX Příbram – Black Volley Beskydy 3:2 (25:22, 21:25, 23:25, 25:19, 15:13)

Rozhodčí: Rychlík D., Ostranský T.

Počet diváků: 630

Domácí: Goralik, Rosenbaum, Friesen, Tellez Rodriguez, Tevkun, Bonacic, libero Kanaiev. Střídali: Streutker, F. Ureš, Tóth

Hosté: Přibyl, Mišek, Koloušek, Klimeš, Sztolarik, Benda, libero Míček. Střídali: Hilšer, Malík, Zelenka

Daniel Rosenbaum (kapitán VK Trox Příbram): „Dnes to byl hodně důležitý zápas, nutně jsme potřebovali zvítězit, ať už kvůli sebevědomí, tak i kvůli tomu, abychom už konečně získali nějaké body. Takže jsem úžasně nadšený, že jsme to nakonec dotáhli do vítězného konce. Máme to zatím těžké, jsme kompletně nový tým, je tady devět nových kluků, tak se ještě snažíme sehrát, ať už na obraně nebo na útoku, ale myslím, že si to postupně sedne a budeme předvádět lepší výkony. Díky moc všem fanouškům za takovou podporu, děkujeme.“

Martin Demar (trenér VK Trox Příbram): „Jsme rádi, že jsme vyhráli, abych řekl pravdu, tak mi spadl kámen ze srdce. První set jsme hráli velice dobře, ale naše bolest je, že ty druhé sety máme komplikované a nemáme je dobré, ale dnes to kluci vybojovali, udělali jsme první krůček. Doufám, že budeme hrát lépe, jsou tam pozitivní věci, že jsme to nezabalili, pozitivní je, že jsme vyhráli tie-break, že jsme se dostali z těch nepříjemných okamžiků a doufám, že to příště bude lepší.“

Jiří Benda (kapitán Black Volley Beskydy): „Dnes jsme měli kopec smůly už na cestě, zdrželi jsme se v koloně a nestihli jsme se ani pořádně rozcvičit. Podle toho také vypadal ten první set, ve kterém jsme se vlastně stále rozcvičovali. Od druhého setu už jsme hráli svoji hru a vypadalo to jakž takž dobře. Myslím, že jsme divákům předvedli bojovný volejbal, bohužel nám to v tie-breaku uteklo kvůli blbým chybám, které obě strany udělaly a my jsme je udělali až ke konci, a to nás stálo celý zápas. Děkuji divákům, vytvořili tady krásnou atmosféru a uvidíme se příště.“

Michal Provazník (trenér Black Volley Beskydy): „Za prvé jsme dorazili na zápas pozdě, protože jsme strávili na cestě asi přes osm hodin, což je neuvěřitelné. Začátek zápasu, nechci říct, že tím byl poznamenaný, ale možná jsme byli chviličku v autě. Naštěstí jsme se z toho otřepali, pak jsme dokázali se z toho zvednout a hrát. Bohužel ve čtvrtém setu za stavu 15:15 jsme příliš spěchali a domácí si to dohráli. V tie-breaku řekl bych, že strach z vítězství než cokoliv jiného, domácí se nastartovali, až si to dohráli. Fantastická atmosféra, musím smeknout, že domácí mají tady vynikající publikum a hraje se tady před tak bouřlivou atmosférou opravdu dobře.“

Začátek zápasu chytili jednoznačně lépe domácí hráči, hosté dvakrát chybovali na útoku a dvakrát se dotkli sítě a domácí tak získali pohodlné vedení 6:1, za tohoto stavu si Black Volley poprvé vzal oddechový čas. Poté se hosté zvedli a začala se hrát vcelku vyrovnaná hra na obou stranách. Příbram dále držela pětibodový náskok. V průběhu setu se hostujícímu týmu Beskyd dařilo poměrně dobře ztrátovat a poté, co přidali přímý bod z podání a nebezpečně se Příbrami přiblížili na rozdíl pouhých tří bodů, bral oddechový čas i tým domácích. Příbram si však poté zásluhou skvělé obrany v poli připravila a proměnila bodovku a dostala se do vedení 23:19, které ale vzápětí ztratila. Beskydy zatlačily příbramské Kocoury na servisu a podařilo se jim stáhnout na 22:23. Vypadalo to na pořádné drama, lavička domácích silně znervózněla, ale domácí hráči to zvládli a první set zakončili úspěšným bodovým blokem 25:22.

Druhý set začal na rozdíl od toho prvního vyrovnaně a po jedenácti výměnách se do vedení poprvé v zápase dostaly Beskydy, a to velmi výrazně. Hosté vévodili druhému setu 11:5, zásluhy nutno připsat hostujícímu blokaři Klimešovi, který nepříjemnou plachtou trápil domácí přijímače. Po jednom oddechovém čase a dvou střídáních domácí konečně otočili a začali se pomalu vracet do zápasu. Domácí Příbram ve střední fázi prokázala velkou bojovnost a nemalé manko se jim podařilo zredukovat na pouhý jeden bod. Se začátkem koncovky však přišly nevynucené chyby na útoku Příbramských a Beskydům se podařilo získat komfortnější náskok tří bodů, se kterým si již domácí hráči nedokázali poradit, a stav zápasu se vyrovnal na 1:1.

Třetí set zahájil lépe Beskydy, které předváděly týmovější hru, pomáhaly si lepší přihrávkou, díky které se jim lépe útočilo. Na druhé straně výkon Příbrami byl celkově rozpačitý. Domácí dokázali předvést neuvěřitelný útok na úrovni polské či italské ligy a vzápětí si na palubovku nechali spadnout laciný balon, za který by dostali vynadáno i hráči v mládežnických kategoriích. Příbram nechytila dobře začátek a prohrávala o několik bodů. Během setu se však znovu dokázali domácí vzchopit a před koncovkou dokonce vyrovnat skóre. Vlastními chybami a nepřesnostmi se ale vzápětí o možnost zisku třetího setu připravili. Hosté ve třetím setu předvedli o chlup lepší výkon, přestože statistiky všech herních činností byly na obou stranách velmi vyrovnané. Beskydy po třech setech měly jistotu, že si z dnešního utkání odvezou minimálně jeden bod.

Čtvrtý set zahájili lépe domácí hráči, kteří si byli vědomi, že jestli chtějí se zápasem ještě něco udělat, je na to ten vhodný okamžik. Zpočátku se Příbrami podařilo zatlačit hosty servisem a šla do vedení 10:5, poté však znovu přišly nevynucené chyby, jeden sporný okamžik a hosté byli rázem na dostřel, navíc si pomohli monster blokem Matěje Kolouška, který posílil sebevědomí celého týmu, o chvíli později přímým bodem z podání a najednou zase byl Black Volley na rozdíl jednoho bodu. Bylo až s překvapením, jak kvalitní výkon tým hostů složený z mladých hráčů předváděl. Kromě nepovedeného začátku prvního setu hrály Beskydy velmi pěkný volejbal i s přihlédnutím k tomu, jak špatně se hostujícím týmům před nabitým příbramským publikem obvykle hraje. Příbrami se však podařilo v tomto setu udržet herní morálku, pomohla si zlepšeným servisem a také útočila s vyšší úspěšností, díky čemuž dokázala proti dobře hrajícímu týmu Beskyd posunout zápas do tie-breaku.

Pátý set byl od začátku extrémně vyrovnaný. Žádný tým vzhledem k tomu, jak je tento set krátký, nechtěl dělat zbytečné chyby. Jako první se do vedení dostal tým Beskyd, po přímém bodu z podání hosté vedli 7:5 a trenér domácí Příbrami si ještě před změnou stran vyčerpal oddechový čas, aby povzbudil své svěřence k lepšímu výkonu, teď už opravdu nebylo nač čekat. Týmy si prohodily strany za vedení 8:6 pro Beskydy, poté ale přišly dva přímé body z podání od domácích, které však nebyly nijak extra tvrdé nebo nezvednutelné, jednalo se o nedorozumění přijímacích hráčů hostů. Vše vyvrcholilo dramatickou koncovkou, ve které za masivní podpory domácího publika Příbram dokázala zvítězit 15:12 a vzít si z dnešního zápasu dva mistrovské body.

Autor: Štěpán Chvosta, foto Ladislav Nepožitek

VK BENÁTKY NAD JIZEROU – VOLEJBAL BRNO

Poprvé v novém ročníku ČEZ extraligy mužů se na domácí palubovce svým divákům představili volejbalisté Benátek. Z metropole Moravy do Pojizeří zavítal celek Volejbal Brno. Moravané ukořistili dva body na AERU, kde zvítězili 3:2, ale doma všechny body přenechali Ostravě a hladce podlehli 0:3. I Benátky hrály s Ostravou a na její palubovce podlehly až po boji 2:3. Nečekané dva body za vítězství 3:2 získaly na palubovce úřadujícího šampióna Jihostroje z Českých Budějovic. Proto byli v sobotním utkání domácí volejbalisté favority, ale mohlo se stát cokoliv. Brno si určitě vzalo ponaučení z posledního klopýtnutí a vše si chtělo v Benátkách, kde se mu daří, vynahradit. Loni ve čtvrtém kole zde zvítězilo 3:1 a předloni ve třetím 3:2. Do třetice, po návratu Benátek do extraligy, se domácím hráčům doma podařilo nad Brnem zvítězit, a to dokonce bez ztráty jediného setu 3:0 a usadit se na krásné třetí příčce neúplné tabulky naší nejvyšší soutěže.

VK Benátky nad Jizerou – Volejbal Brno 3:0 (25:16, 25:17, 25:20)

Rozhodčí: Emil Velinov, Roman Marschner, lajnoví rozhodčí Karolína Burian, Alen Jusič, delegát Martin Hudík

Počet diváků: 450

Domácí: Pavel Bartoš, Marek Šulc, Lubomír Staněk, Marek Perry, Jan Krča, Jan Černý, libero Michal Kotek.

Hosté: Martin Kop, Jakub Janečka, Jan Pražák, David Janků, Tomáš Bukáček, Ondřej Roman, libero Daniel Waclaw. Střídali: Martin Červinka, Jiří Jehlička, Matěj Havlíček

Pavel Bartoš (kapitán VK Benátky nad Jizerou): Dnešní utkání jsme zvládli za tři body 3:0. Myslím si, že to bylo hlavně naším bojovným výkonem. První domácí zápasy většinou na domácí palubovce bývají ze strany domácího celku nervózní. My jsme z mého pohledu nebyli nervózní. Celé utkání se zvládlo, velmi se bojovalo a byli jsme dnes lepší než soupeř.“

Aleš Dittrich (trenér VK Benátky nad Jizerou):Dneska to je pro nás super výsledek. Hráli jsme první utkání doma. Myslel jsem si, že budeme víc nervóznější, ale od začátku jsme to zvládli a od toho se odvíjel celý zápas. Dali jsme dobrý servis. I když jsme občas udělali víc chyb, než jsme si přáli, ale tak jsme soupeře zatlačili a od toho potom vycházela i obrana, takže dobré.“

Martin Kop (kapitán Volejbal Brno): „Dnešní první dva sety a většina třetího nám nefungovalo vůbec nic. Na servisu jsme udělali spoustu chyb a netrefili jsme se do hřiště, takže jsme neměli moc šancí soupeře bránit a na ztrátu jsme nedokázali perfektně odpřihrávat. Tím jsme si ztížili útok a Benátky nás následně ubránily. Dnes celkem jednoznačný zápas pro domácí, nám nešlo skoro nic. Musíme se vrátit na trénink a začít od začátku.“

Ondřej Marek (trenér Volejbal Brno): „Dnes pro Benátky zasloužené vítězství. Dokázaly nám ubránit diagonálního hráče, my jsme se nedokázali prosadit na tomto postu, a to si myslím, že bylo pro vývoj zápasu důležité. Gratuluju Benátkám, zaslouženě vyhrály.“

Brno do utkání vstupuje velice dobře a celkem snadno a rychle se dostává do vedení 2:5 (David Janků blokem). Za stavu 4:6 kazí Brno podání a v domácím dresu jde na servis nová akvizice Benátek – Marek Perry. Určitě jeho podání a kvalitní obrana na síti (Honzové Černý a Krča) nastavila zrcadlo pro dnešní utkání. Až chytrý útok kapitána Brna Martina Kopa konečně dostává podání na stranu hostí, ale to už domácí borci vedli 12:6. Bezchybnou hrou se domácí volejbalisté snadno dostávají do koncovky setu, kde začínají svůj bodový náskok navyšovat. Horší pro domácí realizační tým byla situace v hale, kde došlo k signalizaci požáru a kompletně všechny komunikační sítě vypadly. Naštěstí výpadek netrval dlouho a elektronický zápis a statistika opět začala proudit na portál svazu. Pět nevynucených chyb Brna v závěru setu poslalo Benátky do vedení 1:0 na sety.

Benátky, naladěny hladkým vítězství z prvního dějství, vstupují velice dobře i do druhého a získávají si čtyřbodový náskok (7:3 – Brno kazí na útoku). Tak jak zodpovědně domácí volejbalisté pod taktovkou svého kapitána a hlavně výborného nahrávače Pavla Bartoše (vyhlášen hráčem utkání za Benátky) zápas rozehráli, pokračovali ve své bezchybné hře na útoku až do zisku druhého dějství, kdy hostům povolili pouhých sedmnáct bodů. O přestávce mezi druhým a třetím setem došlo na předání divácké tomboly. Předání cen se zhostil VIP host, loňský kapitán VK Benátky nad Jizerou, Filip Křesťan.

I ve třetí sadě domácí hráči pokračují v bezchybné hře. I Brno konečně přestává kazit na útoku a po návratu Jana Pražáka na svůj blokařský post se hostům začíná dařit útok středem. Na liberu v poli a na příjmu podání se několikrát vyznamenal Daniel Waclaw (vyhlášen nejlepší hráč z hostujícího celku), na síti David Janků s Honzou Pražákem a hosté jsou ve vedení 15:17. Po úspěšném bloku Lubomíra Staňka přichází na podání Marek Šulc, který si připisuje dvě esa, na bloku se překonává Marek Perry a Jan Krča a body přibývají pouze na jedné straně. Ani dva oddechové časy brněnského kouče Ondřeje Marka nedokázaly znejistět výborně servírujícího Marka Šulce. Výsledkem bylo dílčí vedení Benátek 22:17. Koncovku utkání si svěřenci Aleše Ditricha a Jakuba Kolouška pohlídali a po velmi tvrdé smeči Marka Perry do zóny šest svítí na tabuli první mečbol utkání (24:19). První ještě odvrací osmnáctiletý Martin Červinka, který chytře vytlouká benátecký trojblok, ale Jiří Jehlička kazí brněnské podání a velice slušně zaplněná benátecká hala tleská vestoje a oslavuje společně s hráči první letošní vítězství za tři body.

Autor: Zdeněk ŠOLC, foto Martina Suváková

SKV ÚSTÍ NAD LABEM – VSC FATRA ZLÍN

Zůstanou tři body na domácí palubovce Ústí nad Labem či poputují do Zlína? Tak zněla otázka před zápase, ve kterém se oba týmy ucházely o první výhru v nedávno zahájené sezóně.

SKV Ústí nad Labem – VSC Fatra Zlín 1:3 (25:19, 23:25, 17:25, 19:25)

Rozhodčí: Olt Jiří, Činátl René

Počet diváků: 410

Domácí: Matěj Koranda, Milic Blazo, Ivo Hulpach, Wellington Bolzani Silva, Jérémie Murray, Jan Kasan, libero Jiří Kořínek. Střídali: Tomas Esteban Barisic, Matouš Lank, Tomáš Hendrich

Hosté: Ladislav Toman, Matyáš Bednařík, Luan Duc Truong, Adam Kozak, Michal Čechmánek, Daniel Římal, libero Michael Vodička. Střídal: Čajan Marek

Jan Kasan (nahrávač SKV Ústí nad Labem): „Začneme výborně, spoustu energie na hřišti, tlačíme do soupeře, jsme agresivnější. Najednou ve druhém setu nás soupeř začne čapat, my přestaneme úplně skládat a naše energie jde úplně dolů. A furt se jenom díváme, co se děje. Dali nám lekci z obrany v poli, za mne. Nám by tam mohl člověk hodit balon a nám to tam spadne, my zase zaútočíme naplno a oni nám všechno čapli. Musíme být agresivnější a všechno si odmakat na tréninku.“

Ondřej Žaba (trenér SKV Ústí nad Labem): „No tak dneska, vlastně jako přes kopírák loni v zimě, kdy se člověk podívá na statistiky, jsme vyšli lepším týmem, ale Zlín obětavou hrou a neskutečně v poli, nás rozhodil. Hnedka na začátku, když jsme drželi prapor my a pak tu taktovku převzali, nám vypadla disciplína, dělali jsme až neskutečně hloupé chyby. Zlín vydržel trpělivě hrát, hlavně pod vedením Danka Římala, odvážně a velkou distribucí. Nakonec odjíždí se zaslouženýma třema bodama, bohužel pro nás. A to nás ještě bude hodně mrzet.“

Luan Duc Truong (kapitán VSC Fatra Zlín): „Pro nás velmi důležitá výhra na venkovní půdě. Myslím si, že první set jsme seděli ještě v autě, ale pak jsme si výrazně pomohli servisem, měli jsme pár šťastnějších chvil pro naší stranu, takže hodnotím tuto výhru jako velmi cennou. Jsem za ni rád.“

Zdeněk Sklenář (trenér VSC Fatra Zlín): „Samozřejmě se ty krásné emoce v nás teďka míchaj. Jsme za to strašně rádi, i pro ty kluky, který tady s námi dneska nemůžou být, protože si za tu tvrdou práci zaslouží. Takže doufám, že tu budou co nejdřív s námi, abychom mohli být v plném počtu. Myslím si, že to byl oboustranně nádherný volejbal. My šťastni za tři body, ale Ústí tady nechalo taky všechno, takže moc děkujeme.“

Do prvního setu vstoupily oba týmy opatrně. Na začátku setu přichází zajímavé a delší výměny. Ústí zatím nedělá chyby a ujímá se vedení 3:1. Špatný příjem na straně Zlína dopomáhá k dalšímu bodu pro domácí. Opět delší výměna, která končí bodem pro hosty a rázem je stav 4:3. Daniel Římal dobře zaútočil a bohužel libero domácích to nedokázalo dobře přijmout. Ústí odskakují na 7:4, kdy jde na servis Ivo Hulpach, který po chybě Fatry si svůj servis zopakuje, ale ještě před tím si bere hostující trenér svůj první oddechový čas, 8:4. Po oddechovém čase ale domácí kazí svůj servis a Zlín si připisuje bod. Ústí chybuje a hosté jsou už jenom bod od vyrovnání. Za stavu 10:7 dává domácí kapitán Wellington Bolzani přímý bod z podání. Přichází zajímavá výměna, která končí lépe pro hosty. Zlínští narazili na trojblok domácích a Ústí rázem vede 13:8. Po delší době přichází zajímavá a dlouhá výměna, která končí bodem pro Zlín. Mates Koranda připisuje přímý bod z podání pro svůj tým a Ústí rázem vede 16:10, na to odpovídá trenér Zlína oddechovým časem. Blokař Milic Blažo zakončuje a zvyšuje náskok Ústí na 17:11. Hosté se ale nevzdávají a snižují na 18:14. Zkrácený servis ústeckého kapitána končí v síti. Za stavu 20:15 jde na servis kanadská posila domácích a Zlín dělá chyby, proto si Jérémie Murray svůj servis zopakuje. Ivo Hulpach si připisuje úžasný zákrok, který Ústí přibližuje ke konci prvního setu, 23:18. První set ukončuje kapitán Ústí za stavu 25:19.

Druhý set začíná velice vyrovnaně a vidíme zajímavé výměny. Zlín nastupuje do druhé setu lépe a vede 4:2, ale přichází chyba na servise zlínského kapitána a opět je rázem stav vyrovnán. Zkažený servis přichází i na domácí straně. Ivo Hulpach zatím nedělá chyby, opět zakončuje výměnu krásným útokem a srovnává na 6:6. Rázem se stav otáčí a domácí se ujímají vedení 11:10. I zlínský univerzál Daniel Římal zakončuje úspěšně výměnu a opět je stav vyrovnán, 11:11. Na straně Ústí jde na servis Ivo Hulpach, ale míč končí v zámezí. Zatím je druhý set velice vyrovnaný a týmy se přetahují o každý bod. Zlín odskakuje o dva body a na to trenér Ústí Ondra Žaba odpovídá svým první oddechovým časem. Ivo Hulpach boduje dvakrát za sebou a srovnává na 15:15. Domácí nahrávač Jan Kasan si připisuje bod a trenér hostů Zdeněk Sklenář si bere svůj první oddechový čas. Fatra pak odskakuje o dva body a na straně Ústí dochází ke střídání, ven jde Matěj Koranda a do hry přichází Matouš Lank, který ihned boduje a připisuje pro domácí bod. Za vedení Zlína 21:20 dochází na straně Ústí k dvojstřídání. Nastává zajímavá a vyrovnaná koncovky druhého setu. Za stavu 22:22 si bere hostující trenér druhý oddechový čas. Adam Kozak vytlouká bloky a hosté rázem vedou. Za stavu 24:23 pro Zlín si bere Ondra Žaba oddechový čas a věří, že domácí ještě stav otočí. Bohužel pro domácí druhý set vyhrává zlínský celek 25:23.

Do třetího setu lépe nastoupil Zlín, vede 3:1. Na ústecké straně dochází k chybám, na které za stavu 5:2 pro Zlín reaguje trenér domácích oddechovým časem. Krásný zákrok Ivo Hulpacha snižuje stav na 3:5. Další domácí servis bohužel končí v zámezí, naopak zlínský Adam Kozak dává přímý bod z podání. Za stavu 3:8 dochází ke změně v domácí sestavě, do hry přichází Matouš Lank. Jenže Adam Kozak si připisuje svůj další bod z podání. Přichází další střídání na domácí straně, kdy do hry přichází argentinská posila, druhý nahrávač Tomas Barisic.  Zlín ve třetím setu odskakuje na osmibodový rozdíl, ale Ústí se nevzdává. Na servis se chystá Jérémie Murray, který si svůj servis zopakuje po skvělém bloku Matouše Lanka. Ústí se opět dostalo do hry a snižují na 8:13. Zlín si svůj náskok drží a nutí Ústí k chybám. Za stavu 10:18 pro hosty si bere domácí trenér druhý oddechový čas. Za stavu 18:13 přichází úžasný blok domácích a kapitán Bolzani si zopakuje servis. I když Matouš Lank za stavu nepříznivého stavu 13:20 připisuje bod, zajímavý útok Daniela Římala zvyšuje náskok Zlína. Poté ale kazí svůj servis Michal Čechmánek, a tak si eso a bod pro domácí připisuje nahrávač Tomas Barisic. Druhý jeho servis však končí v síti. Blíží se konec třetího setu a Zlín vede 24:16. Domácí Ústí ale stále má co říct, Ivo Hulpach připisuje další bod. Matouš Lank riskuje svůj servis, avšak míč končí v zámezí. Hosté vyhrávají třetí stav 25:17 a ujímají se vedení 2:1 na sety.

Čtvrtý set začíná opět vyrovnaně a na obou strachách jsou vidět zajímavé zákroky. Domácí dělají chyby a Zlín se ujímá vedení 6:3. Trenér Ondřej Žaba si bere svůj první oddechový čas. Za stavu 8:6 pro Zlín bohužel Matouš Lank chybuje na útoku. Na servis jde Daniel Římal, ale kazí a domácí si připisují bod. Po delší době je k vidění zajímavá výměna, která končí lépe pro Zlín. Za jeho vedení 14:10 přichází další krásná výměna, která opět končí lépe pro Fatru a ta rázem odskakuje na 15:10. Po chytrém zakončení připisuje domácím bod Blažo Milic. Za nepříznivého stavu 12:18 si bere trenér domácích svůj druhý time. Po oddechovém čase přichází chyba na straně Fatry, kdy svůj servis kazí Daniel Římal. Na podání přichází Jérémie Murray a hosté chybují. Blíží se koncovka čtvrtého setu a hosté jsou ve vedení 21:15. Ústí chce dotáhnout Zlín a snižují na 18:22, na toto odpovídá zlínská lavička oddechovým časem. Kapitán Ústí chybuje na servisu, Fatra vyhrává 25:19 a odváží si tři body do extraligové tabulky.

Autor: Radka Kořínková

Liga národů - paravolejbal

Bronzová liga národů - muži: Česko – Gruzie 3:1 (25:20, 25:23, 17:25, 25:17), Česko – Velká Británie 3:2 (25:23, 25:19, 20:25, 23:25,...

Stříbrná liga národů - ženy: Česko – Velká Británie 0:3 (17:25, 23:25, 18:25), Česko – Nizozemsko 0:3 (14:25, 8:25, 5:25)   Bronzová liga národů...

Chance Český pohár žen 2024/2025 - 2. kolo

VK Madeta České Budějovice – PVK Olymp Praha 0:3 (18:25, 16:25, 11:25) – do 3. kola postupuje Olymp

Chance Český pohár 2024/2025 - 2. kolo

muži: SK Volejbal Kolín – VK Trox Příbram 0:3 (21:25, 22:25, 18:25), VK ČEZ Karlovarsko B – VK Dukla Liberec 1:3 (18:25, 11:25, 25:23, 23:25), SKV...

Chance Český pohár 2024/2025

muži: VK Ostrava – VSC Fatra Zlín 3:0 (27:25, 25:20, 25:21), TJ Sokol Bučovice – VK Jihostroj České Budějovice 0:3 (15:25, 22:25, 18:25) - do 3....

TJ Ostrava B – VK Šantovka Olomouc UP 0:3 (7:25, 12:25, 8:25) – do 3. kola postupuje Olomouc